Artykuły na: Produkty

Fotoksiążka

Jakie są dostępne formaty fotoksiążek?


W ofercie mamy fotoksiążki w 3 formatach: 20x20 cm, 25x20 cm i 30x30 cm. Najpopularniejszy jest format 25x20.


Od lewej: format 20x20, 25x20, 30x30

Jaki papier mają fotoksiążki?


W fotoksiążkach wykorzystywany jest gruby papier kredowy – matowy lub błyszczący. Szczegóły dostępne są na stronie Specyfikacja techniczna.

Czym różni się wersja matowa od błyszczącej?


Jeżeli zdecydujesz się na matową oprawę, każda strona będzie charakteryzować się delikatną, satynową strukturą. Fotoksiążka z wykończeniem matowym jest nieco mniej podatna na pozostawianie odcisków palców. W opcji błyszczącej zarówno okładka, jak i wewnętrzne strony będą subtelnie się mienić. Różnice między rodzajem papieru widoczne są najbardziej na okładce.

Jaką oprawę mogę wybrać?


Fotoksiążka może mieć twardą oprawę, na której można umieścić zdjęcia i teksty. Druga opcja to oprawa płócienna (dostępne kolory: czarny, beżowy i szary).
Do ceny produktu należy wtedy doliczyć 10 zł.

UWAGA! Wybierając opawę płócienną nie będziesz mógł umieścic na okładce zdjęcia ani tekstu.


Format, papier, oprawa

Ile minimalnie stron może mieć fotoksiążka?


Minimalna liczba stron w przypadku każdego formatu to 20. Dodatkowe strony są płatne według Cennika.

Ile maksymalnie stron może mieć fotoksiążka?


Fotoksiążka w formacie 20x20 może mieć maksymalnie 80 stron. W przypadku fotoksiążek 25x20 oraz 30x30 maksymalna liczba stron to 140.

Ile zdjęć zmieści się w fotoksiążce?


To zależy od liczby stron, wybranego szablonu oraz… Twojego pomysłu. Pamiętaj, że w trakcie projektowania możesz zmieć układ zdjęć zaproponowany w szablonie. Na jednej stronie możesz umieścić od 1 do nawet kilkunastu zdjęć.

Nie musisz umieszczać zdjęć na każdej stronie. Możesz dodać na nich na przykład same teksty lub pozostawić je całkowicie puste, np. na odręczne życzenia, które dopiszesz po otrzymaniu fotoksiążki. Jeśli decydujesz się na pozostawienie pustych stron, napisz nam o tym na czacie bądź mailowo na pomoc@printu.pl. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że jest to efekt zamierzony i że możemy rozpocząć realizację zamówienia.

Czy mogę zmienić format fotoksiążki w trakcie lub po jej zaprojektowaniu?


Niestety nie ma możliwości zmiany formatu w trakcie lub po zakończeniu projektowania ze względów technicznych. Aby zmienić format konieczne będzie stworzenie nowego projektu.

Czy po zakończeniu projektowania mogę zamienić fotoksiążkę na fotoalbum?


Niestety nie ma możliwości bezpośredniej zamiany fotoksiążki na fotoalbum i odwrotnie. Są to dwa różne produkty i jest to technicznie niemożliwe. W takiej sytuacji konieczne będzie stworzenie projektu od nowa, wybierając szablon fotoalbumu.

Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce Fotoksiążka na naszej stronie.

Aktualizowane na: 28/11/2023

Czy ten artykuł był pomocny?

Podziel się swoją opinią

Anuluj

Dziękuję!